Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Hochei Hradec Kralove învins în etapa de 39. dohrávce Extraliga Chomutov 9: 3 și a opta oară consecutiv la domiciliu marcat maxim. Al șaselea Mountfield, care a câștigat a treia deschidere a 5: 0, iar a cincea la fața locului a continuat Sparta. Pirates primele patru dueluri a venit la nimic. Patru puncte pentru un gol și trei pase de gol marcat Jaroslav Bednář și patru treceri a văzut Rudolf Červený.

„Am spus că echipa va intra activ. Din primele fotografii am reușit să pun niște goluri. din care sa desfășurat pe tot parcursul meciului. Toată lumea a jucat bine. ca rezultat, apoi lăsați-un singur lot.A fost un meci important pentru locul al șaselea, care este obiectivul nostru „a spus Red.

Chomutov Mountfield a scăpat, spre deosebire de patru puncte.“ Ne bucurăm că am reușit să dirijeze lupta pentru locul al șaselea. Noi avem două jocuri la bun, dar nu putem viziona „, a declarat asistent antrenor Hradec Kralove Pavel Hynek.

Prima perioadă a fost lipsită de ambiguitate. Arcade fapt, de la început, și pierdere la capătul său. Hradec a Chomutov a scăzut brusc . Chiar în procesul-verbal de deschidere, el a avut o șansă bună Dietz, a pierdut în curând joc de putere inițială. primul avantaj este Mountfield nu reușesc, dar apoi tras.

în al cincilea minut terminat combinație întregul căpitan atac Cooper. momente semnificative, apoi a avut loc între a douăsprezecea la minut al XlX-lea. la acea vreme Hradec împins de patru ori.Picard a terminat prima ușoară nudge un contra-atac rapid, împreună cu Dragoni. Un alt obiectiv a fost pe joc de putere, gol marcat Jarůšek după ea șase secunde. Douăzeci și cinci de secunde după adăugarea Šimánek Deke portar umilită King. Și ultimul gol marcat în prima parte a Dej, care a împins, de asemenea, avantajul numeric.

A doua parte a pus Chomutov portar antrenor Ruzicka Laca, care sa dovedit a fi o miscare buna. Deși de origine au fost obtinerea, de asemenea, mai bine după două perioade, raportul dintre totalul fotografii 30:14 în favoarea lor, dar toate încercările de Laco Východočechů în timpul opririi douăzeci de minute. De asemenea, pentru că Pirații au scăzut. În 24Vondrka joc de putere minut avantaj și a confirmat faptul că echipa sa este a doua cele mai mari avantaje numerice din Extraliga.

Al treilea final al oaspetilor, de asemenea, au început mai bine. În 42 de minute până la o diferență de trei goluri Poletín, Chomutov după un gol a fost presiunea. Dar interne contracarat. Laca împușcat în genunchi învingeau slovacă Kukumberg. După adăugarea a început un schimb de focuri - pentru Chomutov marcat Skinner pentru Hradec încă Knotek, Šimánek și Köhler

„Hradec acolo, în prima perioadă a invadat tot ceea ce suntem din ea nu a putut ridica de pe Chiar dacă am fost de la o alta…treimi îmbunătăți, dar a fost făcut.Acest rezultat trebuie sa lase aici la stadion „, a declarat Chomutov atacantul Michal Vondrka

Mountfield Hradec Králové - Pirates Chomutov 9: 3. (5: 0, 0: 1, 4: 2 )

Hradec Kralove: Fishers - Stork, neted, Gregorc, Dietz Štajnoch Newton - rosu, Džerinš, Šimánek - Jaroslav Bednář , Kukumberg, feed - Jarůšek, Dragoun Picard - Kohler, T. Knotek J. Dvorak. Vagoane: V. Sýkora, P. Hynek și T. Martinec